Zabieg wziął swą nazwę od urządzenia, którym jest wykonywany, czyli tak zwanego żelazka. To tak naprawdę specjalna pompa, która wykonuje masaż próżniowy i mikrostymulację. Dokładniej mówiąc jest to elektrostymulacja tens, która pobudza mięśnie twarzy i zmusza je do regeneracji, stymuluje pracę układu limfatycznego i cyrkulację krwi. Pod wpływem prądu skóra jest mobilizowana do reakcji. Dzięki temu pobudzamy ukrwienie skóry, wpływamy na odżywianie komórek oraz nawilżanie skóry.

Prasowanie zmarszczek twarzy należy wykonać w profesjonalnym gabinecie, w którym specjalista starannie dobierze program kuracji. Chodzi zarówno o liczbę oraz częstotliwość zabiegów, jak i natężenie samej elektrostymulacji. Zazwyczaj jest to seria kilku spotkań. Już po pierwszym zabiegu skora jest bardziej napięta, a pierwsze wyraźne efekty ujędrnienia widać już po trzeciej sesji.

Prasowanie zmarszczek twarzy – opis zabiegu

Na sam zabieg prasowania zmarszczek twarzy należy poświęcić około 45 minut. Osoba przeprowadzająca sesję zaczyna od oczyszczenia twarzy. Następnie do pracy przystępuje żelazko. Wizytę kończy nałożenie kremu nawilżającego lub maseczki, a koszt takiej wizyty to około 100 zł. Sesje odbywa się w zależności od indywidualnych potrzeb w kilkudniowych lub dłuższych odstępach. Cała kuracja może się składać z od trzech do kilkunastu wizyt. Ciekawostką jest, że zabieg prasowania zmarszczek można stosować także na inne partie ciała, jak na przykład brzuch, czy ramiona. Słowem, w miejscach, które pragniemy odmłodzić.

Prasowanie zmarszczek twarzy w nieinwazyjny sposób znacznie poprawia owal twarzy oraz wzmacnia mięśnie. Niweluje wszelakie rodzaje zmarszczek na twarzy – pozwala pozbyć się kurzych łapek, bruzd nosowo – wargowych oraz lwich zmarszczek. Ponadto zmniejsza sińce pod oczami, a cera zyskuje na świeżości i jędrności.

Prasowanie zmarszczek twarzy nie tylko poprawia napięcie skóry, ale pozytywnie wpływa też na ukrwienie oraz koloryt. Dotlenia i głęboko odżywia, jednocześnie pobudzając procesy regeneracyjne. Cera jest gładka, rozświetlona i przyjemna w dotyku. Prasowanie zmarszczek twarzy najlepiej jest uzupełnić o domowy masaż twarzy, gimnastykę twarzy oraz codzienną pielęgnację w postaci stosowania peelingów oraz kremów nawilżających. Pozwoli to na wzmocnienie i podtrzymanie efektu zabiegów. Warto wspomnieć o dodatkowych pozytywnych skutkach zabiegu, jakim jest zapobieganie paradontozie oraz stymulacja skóry głowy.

Prasowanie zmarszczek twarzy to innowacyjna metoda pozwalająca zwalczyć wszystkie rodzaje zmarszczek na twarzy. Daje świetne, naturalne rezultaty, a w porównaniu z innymi zabiegami jest mało inwazyjna.