Jakie schorzenie skórne przysparza najwięcej trudności wśród nastolatek ? Oczywiście, trądzik, ale czy na pewno dotyczy on tylko i wyłącznie osób w okresie dojrzewania ? Nic bardziej mylnego. Pryszcze, zaskórniki, wypryski, krostki mogą występować zarówno u kobiety jak i mężczyzny w każdym wieku. Jaka w tym tkwi zależność i w jaki sposób poradzić sobie z pryszczami pokrótce opiszemy w tym artykule.

Trądzik to schorzenie, które dotyczy mieszka włosowego i gruczołu łojowego. Pojawia się w okresie dojrzewania, związku z burzą hormonów, ale również w wieku późniejszym z zupełnie innych powodów. Czynnikami zwiększającymi ryzyko pojawienia się pryszczy są:

  • czynniki genetyczne, a więc dziedziczna skłonność do powstawania wyprysków w ciężkich odmianach,
  • czynniki indywidualne związane z osobową skłonnością do nadmiernego wydzielania łoju i rogowacenia się ujścia mieszków włosowych,
  • podłoże łojotokowe bardziej skłonne do tworzenia się ognisk zapalnych skóry,
  • czynniki hormonalne,
  • czynniki bakteryjne,
  • brak lub nieprawidłowa higiena ciała, a zwłaszcza miejsc z trądzikiem,
  • zła dieta, bogata w ostre przyprawy i produkty, słodycze czy kawa,
  • czynniki stresogenne, a więc zbyt duża ilość sytuacji stresujących.

Jak zmniejszyć zaczerwienienia na twarzy?

Skóra ze zmianami, a więc z pryszczami jest powierzchnią dość charakterystyczną. Można zauważyć, że skóra staje się gruba, lepka, tłusta i błyszcząca. I co najważniejsze, występują na niej pojedyncze wypryski lub zgromadzone w skupisku konglomeraty pryszczy. Związku z tym, tego typu cera potrzebuje specjalistycznych środków ochrony i leczenia, aby raz na zawsze pozbyć się grudek, ropniaków i innych nieprzyjemnych krost. Najlepszym sposobem na pryszcze jest połączenie kilku środków. Na początku warto zastanowić się jakie jest źródło powstawania, a następnie przyjąć odpowiednie metody działania. Po pierwsze, wyregulowanie hormonów poprzez badania ginekologiczne i endokrynologiczne. Po trzecie, wyeliminowanie z diety produktów szkodzących naszej cerze. Po trzecie, zmiana nastawienia na życiowe problemy i sytuacje stresogenne. Po czwarte, należy dobrać odpowiednie kosmetyki do cery trądzikowej, które zawierają mnóstwo potrzebny witamin i składników regeneracyjnych. Idealnym środkiem jest maść na trądzik i pryszcze marki Sevolium. W ostatnich miesiącach cieszy się ona wysoką popularnością. W dodatku, osoby, które spróbowały kremu są w 100% zadowolone. Według relacji, po trzech miesiącach, regularnego smarowania problematycznych miejsc kremem, pryszcze zanikły całkowicie. Rezultaty pojawiają się tak szybko, ponieważ Sevolium składa się tylko i wyłącznie z naturalnych składników, pełnych roślinnych ekstraktów i wyciągów. Jakie kremy z apteki? Zobacz na: http://www.serumnatradzik.pl/apteka-masci-i-kremy-na-tradzik-bez-recepty/

Kiedy dostosujemy się do wyżej wymienionych zaleceń, możemy być pewni, iż nasze pryszcze z twarzy, pleców, dekoltu, ramion znikną i pozostaną tylko w naszej głowie jako przykre wspomnienie.